Lasīšanai: 1 minūte

Parādsaistības neliedz personai tiesības izbraukt no valsts

J
jautā:
03. maijā, 2024
Laila

Labdien! Vai tiesā izvirzīta prasība no kreditora puses par parāda piedziņu, tā samaksu var liegt iespēju izlidot no valsts? Lai atmaksātu saistības, jādodas uz ārzemēm. Vēlos noskaidrot, vai šāda veida tiesvedības process var liegt izlidot.

A
atbild:
09. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Parādsaistības, tostarp tiesvedības process par parādu piedziņu, nav par pamatu tam, lai persona nevarētu izbraukt vai izlidot no valsts.

Ja pēc tiesas nolēmuma tiks uzsākta parādu piedziņa, jārēķinās, ka var tikt apķīlāta jums Latvijā piederošā manta (tai skaitā banku konti, nekustamais īpašums, kustamā manta u. tml.).

Lielu parādsaistību gadījumā kreditors var prasīt Latvijas tiesas sprieduma izpildi ārvalstīs un sākt pret jums parāda piedziņu citā valstī.