Labdien! Mēs nopirkām zemi, uz kuras ir būve, bet tā nav reģistrēta zemesgrāmatā. Kādi dokumenti ir nepieciešami, lai būvi ierakstītu zemesgrāmatā?
Ja minētā būve vēsturiski jau ir eksistējusi uz zemes, piemēram, no PSRS laikiem, un attiecībā uz konkrēto būvi nav izcelsmes, būvniecības vai iegādes dokumentācijas, tad saskaņā ar Civilprocesa likuma 38. nodaļā “Lietas par tiesību dzēšanu uzaicinājuma kārtībā” noteikto kārtību zemes īpašnieks vienkāršā tiesvedības procesā var apvienot uz savas zemes atrodošās ēkas (būves) ar nenoskaidrotu piederību, kuras uzceltas padomju laikā, vienotā īpašumā uz likuma “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” 14. pantā noteiktā pamata.
Civilprocesa likuma 295. pants paredz, ka tiesai oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” būs jāpublicē uzaicinājums pieteikties personām, kurām ir iebildumi pret būves, kura atrodas uz pieteicēja zemes, atzīšanu par zemes īpašnieka īpašumu. Tādējādi tiesa konstatētu noteikta tiesiskā stāvokļa esamību – termiņā nepieteikto tiesību uz nenoskaidrotas piederības ēku (būvi) atzīšanu par spēkā neesošām un personas tiesību uz ēku (būvi), to pievienojot zemes īpašumam.
Ņemot vērā minēto, jums ir jāsastāda pieteikums par tiesību dzēšanu uzaicinājuma kārtībā un tas jāiesniedz tiesā īpašumtiesību atzīšanai.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!