Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kas notiek ar nekustamā īpašuma apgrūtinājumiem pēc dāvinātāja nāves

J
jautā:
07. februārī, 2024
Kristīne

Labdien! Jau vismaz 10 gadus esmu īpašniece mājai, kuru savulaik saņēmu kā dāvinājumu no tēva māsas (dāvinājuma līgums). Zemesgrāmatā ir atzīme par to, ka bez dāvinātāja rakstiskas atļaujas ar īpašumu nedrīkstu neko darīt (pārdot, ieķīlāt, atsavināt). Kas notiek pēc dāvinātāja nāves?

A
atbild:
12. februārī, 2024

Pēc dāvinātāja nāves ieraksti zemesgrāmatā automātiski nedzēšas. Apdāvinātajam, t. i., īpašniekam, pēc dāvinātāja nāves būtu jāvēršas pie zvērināta notāra, lai noformētu nostiprinājuma lūgumu attiecīgo ierakstu dzēšanai. LV portālā publicētajā e-konsultācijā “Vai pēc dāvinātāja nāves liegums dāvinājuma līgumā vairs nav spēkā” varat iepazīties ar Latvijas Zvērinātu notāru padomes sniegto informāciju šajā jautājumā.