Lasīšanai: 1 minūte

Autostāvvietu platums

J
jautā:
05. februārī, 2024
Inta

Labdien! Vai ir noteikts, cik platai jābūt pazemes autostāvvietai (zem dzīvojamās daudzstāvu mājas jaunajā rajonā)? Līdzās novietotajām automašīnām nevienai nevar pilnībā atvērt durvis, lai normāli izkāptu. Tas ir iespējams, tikai sāniski izlienot, un nav garantijas, ka minimāli atvērtās auto durvis nesabojās blakus stāvošo mašīnu.

A
atbild:
12. februārī, 2024

Prasības autostāvvietu ierīkošanai ir noteiktas konkrētās pašvaldības vispārīgajos teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumos (teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos).

Autostāvvietu izveidi (projektēšanu, būvniecību, rekonstrukciju) reglamentē Latvijas valsts standarts LVS 190-7:2002 “Vienlīmeņa autostāvvietu projektēšanas noteikumi”.

Atļauju izveidot autostāvvietu izsniedz par konkrēto administratīvo teritoriju atbildīgā būvvalde.