Lasīšanai: 1 minūte

Vai bezdarbnieka pabalstu var pārskaitīt tikai uz Latvijas bankās izveidotu kontu

J
jautā:
15. janvārī, 2024
A.Z.

Labdien! Vai bezdarbnieka pabalstu var pārskaitīt tikai uz Latvijas bankās izveidotiem kontiem, vai arī pastāv iespēja to saņemt uz ārzemju bankās izveidotiem kontiem?

A
atbild:
18. janvārī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalstu pārskaita uz pabalsta saņēmēja Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontu.

Tikai pabalstu, kas piešķirts saskaņā ar Latvijas noslēgtu starpvalstu līgumu sociālās drošības jomā vai Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa regulu (EK) Nr. 883/2004 par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu, var pārskaitīt uz pabalsta saņēmēja kontu attiecīgajā līgumvalstī vai Eiropas Savienības dalībvalstī, Šveices Konfederācijā vai Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī, ja to paredz iepriekš minētie līgumi vai regula.

Šāda izmaksas kārtība noteikta likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”.