NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
18. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Labklājība
10
10

Bezdarbniekiem un jebkuram darba meklētājam iespēja papildināt prasmes attālinātos NVA kursos

Nodarbinātības valsts aģentūra aicina izmantot iespēju papildināt zināšanas un prasmes attālinātajās mācībās. Tiek piedāvāts apgūt gan vienkāršas lietas, piemēram, kā uzrakstīt motivācijas vēstuli, gan finanšu pratību, kas ir noderīga vienmēr.

Ja meklē vai plāno meklēt darbu, vēlies uzlabot savu finanšu pratību, tad zināšanas vari apgūt tiešsaistē – par šādu iespēju informē Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), piedāvājot izmantot e-mācību moduļus. 

Attālināti mācīties, izmantojot aģentūras bezmaksas e-mācību moduļus, var ne tikai NVA reģistrētie klienti, bet ikviens interesents, kuram ir pieejams interneta pieslēgums. 

Lai veiksmīgi atrastu piemērotu darbu, ļoti svarīgi ir neapjukt un rīkoties maksimāli efektīvi, zināt, kas, kā un kādā secībā jādara. Tiem cilvēkiem, kuri meklē vai plāno meklēt darbu, NVA e-mācību moduļi piedāvā iespēju apgūt darba meklēšanas metodes, iemāca efektīvi strukturēt darba meklēšanas soļus, noteikt prioritātes, izstrādāt darba meklēšanas rīcības plānu, pareizi uzrakstīt un noformēt dokumentus, kas jāiesniedz darba devējiem. 

Nodarbinātības valsts aģentūras CV un vakanču portāla e-mācību sadaļā lietotājiem ir pieejami šādi e-mācību moduļi: 

  • “Kā veidot efektīvu darba meklēšanas stratēģiju”; 
  • “Motivācijas vēstules sagatavošana un sagatavošanās darba intervijai”; 
  • “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”.1

Lai uzsāktu mācības tiešsaistē, personai ir jāautorizējas ar valsts pārvaldes pakalpojumu portāla latvija.gov.lv starpniecību, izmantojot kādu no elektroniskās autentifikācijas līdzekļiem. Īsceļš: NVA tīmekļvietne https://www.nva.gov.lv/lv > CV un vakanču portāls https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/ > E-apmācība (autorizācija ar personas identifikācijas līdzekļiem).

Atverot nākamo e-mācību moduli, autentificēšanās vairs nebūs vajadzīga, jo autentificēties nepieciešams tikai vienu reizi, uzsākot pirmā atvērtā moduļa e-kursa apguvi. 

  • E-mācību modulis “Kā veidot efektīvu darba meklēšanas stratēģiju”

Šajā modulī mācību saturs ir sakārtots trīs sadaļās: “Darba meklēšana”, “Laika plānošana” un “Stresa vadība”.

Tajā darba meklētājam ir pieejami gan ieteikumi savu zināšanu, prasmju un iemaņu izpētei un lietderīgai laika plānošanai darba meklējumos, gan padomi, kā pārvarēt stresu, kas var rasties bezdarba situācijā un jauna darba meklēšanas laikā.

Mācību saturā iekļauti teorētiskie skaidrojumi, audio un video materiāli, dialoga simulācijas un pašpārbaudes iespējas. Mācību vielas apguves ilgums ir piecas akadēmiskās stundas.

  • E-mācību modulis “Motivācijas vēstules sagatavošana un sagatavošanās darba intervijai”

Šajā mācību modulī ir iespēja iemācīties gan pareizi sagatavot un noformēt darba meklētāja pieteikuma dokumentus, gan sagatavoties darba pārrunām ar darba devēju.

Jūs uzzināsiet, kā jāveido CV saturs, kāda ir motivācijas vēstules nozīme un ar ko tā atšķiras no pieteikuma vēstules, kādā secībā motivācijas vēstule ir jāraksta un kā jānoformē. E-mācību modulis izskaidros, kas ir darba intervija, kādi ir darba intervijas jautājumu veidi, kā atbildēt uz darba devēja jautājumiem, kā ģērbties un uzvesties.

  • E-mācību modulis “Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”

Interaktīvajam mācību saturam šajā mācību modulī ir četras sadaļas: “Nauda un darījumi”, “Privāto finanšu plānošana”, “Finanšu un ekonomiskā vide. Nodokļi”, “Valsts un sociālais budžets, sociālās apdrošināšanas sistēmas darbība valstī”.

Mācību vielā iekļauts gan teorētiskais skaidrojums, gan audio un video materiāli, gan dialoga simulācijas, gan pašpārbaudes iespējas. Mācību ilgums – piecas akadēmiskās stundas.

UZZIŅAI

NVA atgādina, ka attālināti mācīties, izmantojot aģentūras bezmaksas e-mācību moduļus, var ne tikai NVA reģistrētie klienti, bet ikviens interesents, kas vēlas apgūt darba meklēšanā noderīgas prasmes vai finanšu pratību. Attālināto mācību noslēgumā ir jāizpilda zināšanu pārbaudes tests. Pārbaudes testi ir pieejami tikai tad, kad ir iepazīts viss izvēlētā e-mācību moduļa saturs.

NVA sniegtie dati liecina, ka sešu gadu laikā iespēju tiešsaistē apgūt motivācijas vēstules sagatavošanu un sagatavošanos darba intervijai izmantojuši 11,8 tūkstoši NVA reģistrēto klientu, bet finanšu pratību – 34,8 tūkstoši, savukārt piecu gadu laikā iespēju tiešsaistē apgūt efektīvas darba meklēšanas stratēģijas veidošanu ir izmantojuši 8,4 tūkstoši NVA reģistrēto klientu.

Plašāk par tēmu >>

1 Mācību moduļi izstrādāti NVA īstenotā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros.

Labs saturs
10
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI