Lasīšanai: 1 minūte

Vai akadēmiskā atvaļinājuma laikā var turpināt pedagoga darbu

J
jautā:
10. janvārī, 2024
Sintija

Pirmsskolas izglītības pedagogs pārtrauc studijas, paņemot akadēmisko atvaļinājumu. Vai viņam ir tiesības turpināt darbu kā pedagogam pirmsskolā?

A
atbild:
26. janvārī, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Izglītības likuma 48. panta pirmajā daļā noteikts, ka strādāt par pedagogu ir tiesības personai, kurai ir pedagoģiskā izglītība vai kura apgūst pedagoģisko izglītību, kas atbilst Ministru kabineta noteiktajām profesionālās kvalifikācijas prasībām.

Tātad, studējot atbilstošā pedagoģisko studiju programmā, jums ir tiesības strādāt par pedagogu. Akadēmiskais atvaļinājums ir studiju pārtraukums, kura laikā jūs studiju procesā nepiedalāties, tādējādi pedagoģisko izglītību neapgūstat. Tas nozīmē, ka, pārtraucot studijas, jūs zaudējat tiesības veikt pedagoga darbu.