Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Vai bankā var atvērt kontu citai personai

J
jautā:
07. janvārī, 2024
Marija

Vai cilvēks drīkst atvērt bankas kontu citai personai (tādai, kura dzīvo ārpus Eiropas Savienības un nav ES pilsonis)?

A
atbild:
08. februārī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bankas konta atvēršanai ir nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte. Tātad to var atvērt sev.

Par bankas sniegtajiem pakalpojumiem varat uzzināt jebkurā kredītiestādē. To noteikumos ir paskaidrots, kādā veidā klients izmanto kontu personīgi vai ar likumīgā vai pilnvarotā pārstāvja starpniecību.