TĒMA: Pirmsskola

Bērnu drīkst pieteikt vairākos bērnudārzos

J
jautā:
04. janvārī, 2024
Elīna

Labdien! Vai bērnu drīkst pieteikt vienlaikus vairākās pirmsskolas izglītības iestādēs?

A
atbild:
02. februārī, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Bērnu drīkst pieteikt vairākās pirmsskolas izglītības iestādēs, taču konkrētu skaitu, cik daudzās iestādēs pieteikumu var iesniegt, regulē katras pašvaldības saistošie noteikumi. Piemēram, Rīgā bērnu var pieteikt ne vairāk kā trijās pašvaldības finansētajās pirmsskolas izglītības iestādēs, Ogres novadā – četrās, Ādažu novadā – piecās. Tāpēc aicinām precīzu skaitu noskaidrot jūsu pašvaldībā.

Savukārt uz privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm šādi ierobežojumi neattiecas.

Tāpat iespējams bērnu pieteikt vairākās pirmsskolas izglītības iestādēs dažādās pašvaldībās, kā, piemēram, vienlaikus Rīgā, Jūrmalā un Jelgavā. Šādā gadījumā jāņem vērā – katra pašvaldība ar vietām bērnudārzā prioritāri nodrošina tās administratīvajā teritorijā deklarētos bērnus.