Lasīšanai: 1 minūte

Sociālās apdrošināšanas pabalstus aprēķina no ienākumiem, no kuriem jāveic iemaksas

J
jautā:
27. decembrī, 2023
Laura

Labdien!
Pirms došanās BKA vēlējos aprēķināt vidējos ienākumus. Lejupielādēju izziņu no VSAA un nesapratu, pēc kuras ailītes aprēķināt vidējos ienākumus. No ailes “darba ienākumi” vai “ienākumi, no kuriem jāveic iemaksas”?

A
atbild:
12. janvārī, 2024
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Andrika Stretinska, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu aprēķinos tiek ņemti vērā ienākumi, kuri portāla www.latvija.gov.lv e-pakalpojumā “VSAA informācija un pakalpojumi”, izziņā  “Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem”, tiek uzrādīti ailē “Ienākumi, no kuriem jāveic iemaksas”.

Papildus informējam, ka portālā www.latvija.gov.lv, e-pakalpojumā “VSAA informācija un pakalpojumi”, ir pieejams arī VSAA maternitātes pabalsta un vecāku pabalsta kalkulators, kurā vecākiem ir iespējams aprēķināt prognozējamo pabalsta apmēru.