TĒMA: Mājoklis

Kā nomainīt mājas pārvaldnieku

J
jautā:
07. decembrī, 2023
Brigita

Labdien! Kā nomainīt mājas apsaimniekotāju? Paldies!

A
atbild:
08. decembrī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļu īpašnieki līgumu ar mājas pārvaldnieku var pārtraukt jebkurā brīdī, ja tā pakalpojumus neatzīst par kvalitatīviem. Atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumam par to ir jālemj īpašniekiem un ir vajadzīgs balsu vairākums: vismaz 50% + 1 dzīvokļu īpašniekam. Pieņemtais lēmums jāfiksē sapulces protokolā un jāiesniedz pašreizējam apsaimniekotājam. Dzīvokļu īpašniekiem būtu jāvienojas par jaunu pārvaldnieku.

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums noteic, ka dzīvojamās mājas īpašniekiem jāuzdod jaunajam pārvaldniekam pārvaldīšanas uzdevums, rakstveidā noslēdzot ar viņu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līgumu. Dzīvokļu īpašnieki pārvaldīšanas līgumu slēdz saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, kas pieņemts Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā. Noslēgtais pārvaldīšanas līgums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam.

Vairāk par mājas pārvaldnieka maiņu varat lasīt LV portāla publikācijā “Kad un kā mājai mainīt pārvaldnieku”.