E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 31158
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis

Kam jātīra sniegs uz balkona

J
jautā:
07. decembrī, 2023
Aija

Labdien! Kam ir jātīra sniegs uz terases/balkona – apsaimniekotājam vai dzīvokļa īpašniekam? Šajā gadījumā stāvu augstāk uz terases nav notīrīts sniegs, un, tam kūstot, manam īpašumam ir noplūdināti griesti.

A
atbild:
08. decembrī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 3. panta noteikumiem atsevišķais īpašums “var būt arī ārpus telpas vai telpu grupas esošas un ar to funkcionāli saistītas palīgtelpas un palīgēkas vai to daļas, kas nav funkcionāli saistītas ar kopīpašumā esošo dzīvojamās mājas daļu vai citu atsevišķo īpašumu”.

Savukārt šī likuma 4. pantā ir noteikts, ka “kopīpašumā esošajā daļā ietilpst dzīvojamās mājas un tās ārtelpu (galeriju, balkonu, lodžiju, terašu) ārējās norobežojošās konstrukcijas (tai skaitā sienas, arhitektūras elementi, jumts, koplietošanas telpu logi un durvis, arī ārdurvis), iekšējās slodzi nesošās konstrukcijas (tai skaitā nesošās sienas un kolonnas, kā arī atsevišķus īpašumus norobežojošās sienas)”.

Līdz ar to terases/balkona grīdas segums ietilpst atsevišķajā īpašumā (dzīvoklī), bet nesošās konstrukcijas ir kopīpašums.

Tādējādi dzīvokļa īpašnieks ir atbildīgs, ja uz terases/balkona nenotīrīta sniega dēļ ir tikuši applūdināti kaimiņi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas