TĒMA: Tieslietas

Vai līguma termiņš ir pagarināts pareizi

J
jautā:
06. decembrī, 2023
Laine

Labdien! Vēlos uzdot jautājumu par pašvaldības dzīvokļa īres līguma beigu datuma pareizību. Dzīvokļu komisijas sēdes un attiecīgi arī lēmuma datums ir 12.10.2023. Šo lēmumu ar elektronisko parakstu ir parakstījusi komisijas priekšsēdētāja, šim parakstam laika zīmogs ir 2023-10-23. Tālāk lietvede ir apstiprinājusi lēmuma kopiju 24.10.2023. Līgums jāpagarina uz trijiem mēnešiem. Apsaimniekotājs 24. oktobrī pagarina līgumu līdz 2024. gada 12. janvārim. Vai tas ir pareizi, ja par atskaites datumu tiek ņemts komisijas sēdes datums? Vai parakstu datumiem nav nekādas nozīmes? Šo lēmumu es saņēmu pa pastu. Pēc likumiem sanāk, ka spēkā stāšanās datums ir 3. novembris. Arī komisijas jurists nespēja sniegt konkrētu atbildi uz šo jautājumu, minot trīs variantus līguma beigu datumam: 12. janvāri, 24. janvāri un 3. februāri. Kurš datums ir pareizais? Citreiz tam varbūt nebūtu liela nozīme, bet šis līgums tālāk netiek pagarināts, tāpēc tas ir jāzina, lai būtu pareizi maksājumu aprēķini u. tml. Paldies par atbildi.

A
atbild:
18. decembrī, 2023

Nozīme ir tam, kāds bija īres līguma termiņš, kuru ar pašvaldības lēmumu pagarinājāt uz trijiem mēnešiem. Ja īres līgums bija noslēgts uz laiku līdz 12.10.2023., tad attiecīgi tas tika pagarināts uz trīs mēnešiem, kas ir līdz 12.01.2024. Savukārt komisijas lēmuma paziņošanas datumam būtu nozīme, ja jautājums būtu par šī lēmuma apstrīdēšanu.