DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes

Ministru prezidentes Evikas Siliņas apsveikums Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā

FOTO: Valsts kanceleja / Zane Bitere.

Pirms 34 gadiem Augstākās Padomes pieņemtā deklarācija “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” Latvijas tautai pavēra iespēju atkal pilntiesīgi lemt par savu nākotni. Šis lēmums ļāva atgūt mūsu lielāko svētumu – neatkarīgu valsti. Tas apliecināja mūsu sabiedrības nepārprotamo vēlmi dzīvot brīvībā. Tā bija kopīga uzvara.

Mēs esam brīvi cilvēki brīvā valstī. Ir labi to apzināties un pateikt skaļi. Brīvība ir mums visapkārt – parkos, mājās, skolās, pilsētās, ciemos un laukos. Neatkarīgā Latvijā daudz vieglāk būt brīviem arī iekšēji, ļaujot brīvībai piepildīt mūsu sirdis un mūsu prātus.

Brīvība sniedz spēku un drosmi, ko izmantot, lai mēs visi kopā sargātu un attīstītu Latviju ar tās brīnišķīgajiem cilvēkiem, skaisto dabu un mūžīgajām tautas radītajām vērtībām. Tāpēc pirms 20 gadiem varējām sasniegt mērķi kļūt par pilntiesīgu Eiropas Savienības un NATO dalībvalsti. Tāpēc šodien atbalstām Ukrainas tautu, kurā redzam sevi, savus sapņus un cerības.

Brīvība sniedz arī laimi, vieglumu un cilvēcīgu prieku. Tāpēc šodien priecāsimies un svinēsim. Godināsim pašu dārgāko, kas mums ir. Mums ir sava valsts. Mums ir brīva valsts.

Paldies visiem, kuri bijuši drosmīgi savos lēmumos, aizstāvējuši Latvijas intereses, nesuši upurus par Latviju, tās neatkarību un nākotni.

Sirsnīgi sveicu Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā! Saules mūžu Latvijai!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI