TĒMA: Mājoklis

Ja netiek pabeigta daudzdzīvokļu mājas projekta realizācija

J
jautā:
05. decembrī, 2023
Zane

Labdien! Šobrīd norit renovācijas darbi dzīvokļu mājā. Būvnieks regulāri kavē izpildes termiņus, pārkāpj līguma noteikumus, aizbildinās ar finanšu neesamību u. c. Vienu brīdi darbi norit, savukārt citreiz vairākas nedēļas pat neviena darbinieka nav bijis. Visu laiku tiek domāts, kā glābt situāciju, lai nezaudētu “Altum” sniegto atbalstu. Sadarbība ar būvnieku ir sarežģīta, neizskatās, ka viņu šis process satrauktu. Dokumenti tiek sakārtoti tā, lai nezaudētu “Altum” finansējumu un saņemtu termiņa pagarinājumu (šobrīd renovācija tiek kavēta jau par trim mēnešiem). Kā biedrība esam ļoti nākuši pretim būvniekiem. Gadījumā, ja tiks zaudēts “Altum” atbalsts un “Altum” piešķirtie līdzekļi būs jāatmaksā, vai biedrības valde nes pilnu atbildību arī kā fiziskās personas? Likumā ir noteikts, ka biedri atbild solidāri. Vai tiešām šādā gadījumā parāds vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā jāsedz biedrības valdes locekļiem kā fiziskajām personām? Paldies!

A
atbild:
11. decembrī, 2023
AS "Attīstības finanšu institūcija Altum"
Ieva Vērzemniece, Energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja

Daudzdzīvokļu mājas renovācijas projektā dzīvokļu īpašnieki ir pilnvarojuši biedrības valdi vadīt projektu, sadarboties ar būvnieku un “Altum”. Gadījumā, ja daudzdzīvokļu mājas projekta realizācija netiek pabeigta, atbildība par saņemto Eiropas Savienības finansējumu ir solidāra starp visiem mājas dzīvokļu īpašniekiem. Tādējādi iespējamo Eiropas fondu līdzekļu atmaksu atbilstoši katra dzīvokļa platībai un aprēķinātajam aizdevuma apmēram nodrošinātu katra dzīvokļa īpašnieks.