Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Samaksas kārtība, kad Zemes fonds izmanto pirmpirkuma tiesības

J
jautā:
06. aprīlī, 2022
Vitolds

Ja es pārdodu lauksaimniecības zemi, bet Zemes fonds izmanto pirmpirkuma tiesības, cik dienu laikā man tiek ieskaitīta nauda?

A
atbild:
24. aprīlī, 2022
AS "Attīstības finanšu institūcija Altum"
Sandra Eglīte, sabiedrisko attiecību speciāliste

Pirmpirkuma tiesības regulē Civillikums, un tas nosaka: ja pirmpirkuma tiesīgais vēlas savu tiesību izlietot, tad viņam, ja nav citādi norunāts, jāizpilda tie paši nosacījumi, ko piedāvā jaunais pircējs. Gadījumos, kad Zemes fonds izmanto pirmpirkuma tiesības, fonds izpilda pārņemtā līguma būtiskos nosacījumus, tai skaitā arī līgumā noteikto samaksas kārtību, taču pārdevējs ar Zemes fondu var vienoties arī par citu samaksas kārtību.