Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Cik dzīvokļu īpašnieku balsu vajag, lai pieņemtu lēmumu par ēkas renovāciju

J
jautā:
18. augustā, 2021
Irina

Labdien! Mans īpašums (dzīvoklis) atrodas daudzīvokļu mājā, kuras īpašnieki aktīvi sāk runāt par mājas ēkas renovāciju. Pēc balsošanas (50% + 1 dzīvoklis) jau ir iesniegts pieteikums finanšu institūcijai “Altum”. Vai es varu uzzināt, kurš likums vai Ministru kabineta noteikumi nosaka dzīvokļu īpašnieku balsu skaitu, lai saprastu, vai renovācijas process tiks virzīts tālāk? Jo agrāk no “Altum” puses runa bija par nepieciešamajiem 75% īpašnieku balsu, bet tagad it kā pietiek tikai ar 50% + 1. Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
13. septembrī, 2021
AS "Attīstības finanšu institūcija Altum"
Ieva Vērzemniece, Energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja

Nepieciešamo balsu skaitu nosaka Dzīvokļa īpašuma likums. Šā gada sākumā likums tika grozīts,  nepieciešamo balsu skaitu samazinot: tas tika mainīts no divām trešdaļām balsu uz balsojumu 50% + viena balss. “Altum” programmās ietvertā prasība saskan ar likumā noteikto.