Labdien! Vēlējos noskaidrot par kārtību, kādā ir maksājams nodoklis par lietotu preču pārdošanu ar peļņu. Darījumus veic fiziskā persona. Tiek iegādāta bojāta prece (elektrotehnika), tā tiktu salabota un pārdota ar peļņu 20–150 eiro apmērā (pēc nepieciešamo detaļu/rīku iegādes). Šādi darījumi mēnesī notiktu aptuveni 5–15 reizes. Ņemot vērā darījumu skaita/peļņas niecīgumu un faktu, ka tas tiek darīts brīvajā laikā (neregulāra darbība) ārpus pilnas slodzes darba, motivācijas reģistrēties kā IK vai mazkapitāla SIA nav. Kā šajā situācijā būtu labāk rīkoties, lai nodokļu jautājumi tiktu sakārtoti un iegūtā peļņa būtu oficiāla?
Vispārīgā gadījumā par fiziskās personas saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība, kuras mērķis ir gūt peļņu un kura ir vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību.
Darba vietā nodokļus no algas aprēķina ietur un samaksā darba devējs (grāmatvedība), savukārt no sava biznesa ienākumiem nodokļi jāmaksā pašam.
SIA un IK reģistrē Uzņēmumu reģistrā, bet pašnodarbināta persona saimniecisko darbību var reģistrēt arī tikai Valsts ieņēmumu dienestā (VID).
Reģistrējoties VID kā saimnieciskās darbības veicējam/pašnodarbinātajam, ir jāizvēlas kāds no nodokļu režīmiem:
Vispārējā nodokļu režīmā apliekamais ienākums ir starpība starp saimnieciskās darbības ieņēmumiem un izdevumiem saimnieciskās darbības nodrošināšanai.
Mikrouzņēmumu nodokli maksā no apgrozījuma (ieņēmumiem), izdevumi netiek atskaitīti.
Informācija par nodokļu režīmiem saimnieciskās darbības veicējiem pieejama VID tīmekļvietnē.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!