Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Saimnieciskās darbības ieņēmumus uzskaita tad, kad tie ir saņemti

J
jautā:
01. decembrī, 2023
Liene

Labdien! Esmu pašnodarbināta persona, sniedzu pakalpojumus. Pakalpojums tika sniegts septembrī, bet rēķinu (par septembra pakalpojumu) izrakstīju 1. oktobrī ar apmaksas termiņu 15. oktobrī. Ieņēmumus (apmaksu par rēķinu) saņēmu 10. oktobrī. Pie kura mēneša (ceturkšņa) man jāskaita šie ieņēmumi? Vai pie septembra (kad tika sniegts pakalpojums) vai oktobra (kad kontā saņēmu samaksu)? Paldies!

A
atbild:
04. decembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Saimnieciskās darbības ieņēmumus un ar to gūšanu saistītos izdevumus reģistrē (ieraksta) saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu uzskaites žurnālā. Ieņēmumus un izdevumus reģistrē (ieraksta) hronoloģiskā secībā pēc naudas plūsmas, tas ir, ieņēmumus norāda to saņemšanas brīdī, savukārt izdevumus – to samaksāšanas brīdī. Tas noteikts Ministru kabineta noteikumos Nr. 322 “Kārtība, kādā individuālie komersanti un citas fiziskās personas, kas veic saimniecisko darbību, individuālie uzņēmumi, zemnieku un zvejnieku saimniecības kārto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā”.