Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

No vecāku dāvinājuma nodoklis nav jāmaksā

J
jautā:
23. novembrī, 2023
Markuss

Labdien! Radās jautājums par dāvinājumiem. Man tēvs vēlas uzdāvināt ceļojumu 100 eiro apmērā. Vai šis dāvinājums ir ienākums, kas jādeklarē?

A
atbild:
27. novembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliek dāvanas no fiziskajām personām, ja ar dāvinātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē. Saskaņā ar Civillikumu šis atbrīvojums attiecas uz vecākiem, vecvecākiem, bērniem, mazbērniem, brāļiem, māsām, vecāku brāļiem vai māsām, brāļu un māsu bērniem.

Ja saņem dāvanu no personas, kas reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicējs, vai no komersanta, tad no saņemtās summas ir aprēķināms un maksājams iedzīvotāju ienākuma nodoklis.