Labdien! 20. novembris (pirmdiena) ir brīvdiena. Ja es pirmdienās nestrādāju, taču tā vietā strādāju sestdienās, vai 22. novembris (otrdiena) man un citiem cilvēkiem, kuriem ir šāds darba grafiks (no otrdienas līdz sestdienai), ir vai nav brīvdiena?
Ja svētku dienas – 18. novembris, 4. maijs un Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku noslēguma diena – iekrīt sestdienā vai svētdienā, tad nākamo darba dienu nosaka par brīvdienu. Šāds regulējums ir ietverts likuma “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” 1. panta pirmās daļas noslēgumā.
Šogad 18. novembris iekrīt sestdienā, tādējādi atbilstoši regulējumam brīvdiena ir pirmdiena (20. novembris). Likumā nav paredzēts izņēmums citas brīvdienas noteikšanai, ja darbiniekam svētku dienā ir jāstrādā.
Tomēr saskaņā ar Darba likuma 68. panta pirmo daļu darbinieks, kurš veic darbu svētku dienā, saņem piemaksu ne mazāk kā 100% apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – ne mazāk kā 100% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu. Tātad, ja jums sestdienā, 18. novembrī, kas ir valsts svētku diena, ir jāstrādā, tad jums par darbu pienākas paaugstināta atlīdzība.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!