E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30974
Lasīšanai: 2 minūtes

Kopīpašuma pārvaldīšana

J
jautā:
14. novembrī, 2023
Natalija

Labdien! Ko darīt man kā dzīvokļu īpašniekam daudzdzīvokļu mājā, ja dzīvokļu īpašnieku kopība izlēma remontēt balkonus, tika veikts arī tehniskais atzinums, ka visi balkoni ir neapmierinošā stāvoklī, un ir uzsākti remontdarbi, bet dzīvokļa augšējā stāvā īpašnieks atteicās no sava balkona remonta, uzskatot, ka viņa balkons ir apmierinošā stāvoklī, un pieprasot aktu tieši par viņa balkona avārijas stāvokli? Vai tomēr vajag remontēt visus balkonus?

A
atbild:
17. novembrī, 2023

Dzīvokļa īpašuma likuma 4. pants (kopīpašumā esošā daļa) nosaka: dzīvojamās mājas un tās ārtelpu (galeriju, balkonu, lodžiju, terašu) ārējās norobežojošās konstrukcijas (tai skaitā sienas, arhitektūras elementi, jumts, koplietošanas telpu logi un durvis, arī ārdurvis), iekšējās slodzi nesošās konstrukcijas (tai skaitā nesošās sienas un kolonnas, kā arī atsevišķos īpašumus norobežojošās sienas), starpstāvu pārsegumi (tai skaitā siltuma un skaņas izolācijas slāņi), koplietošanas telpas (tai skaitā bēniņi, kāpņu telpas, pagrabtelpas), kā arī dzīvojamo māju apkalpojošās inženierkomunikāciju sistēmas, iekārtas un citi ar dzīvojamās mājas ekspluatāciju saistīti funkcionāli nedalāmi elementi, kas nepieder pie atsevišķā īpašuma (tai skaitā atsevišķā īpašuma robežās esošie sildelementi, ja to funkcionālā darbība ir atkarīga no kopīpašumā esošajām inženierkomunikācijām).

Pirmšķietami secināms –, ja reiz par balkonu remontdarbu veikšanu ir lēmusi dzīvokļu īpašnieku kopība, tad šāds remonts ir attiecināms uz ārējām norobežojošajām konstrukcijām (kopīpašums) un šādā gadījumā īpašniekam nav tiesību atteikties vai likt šķēršļus remontdarbu veikšanai, jo tā ir lēmusi dzīvokļu īpašnieku kopība, kuras lēmums ir saistošs katram dzīvokļa īpašniekam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 103 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas