Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Apgādnieka zaudējuma pensija studentam

J
jautā:
27. oktobrī, 2013
Karlīna Lācīte

Labvakar! Es saņemu apgādnieka pensiju. Mācos klātienē, bet vēlos uzsākt darba gaitas. Vai man, paliekot klātienē un uzsākot darba gaitas, tiks maksāta apgādnieka pensija? Vai uzsākot tieši darba gaitas, tā tiks pārtraukta maksāt?

A
atbild:
29. oktobrī, 2013
Labklājības ministrija
Dace Trušinska, Sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte

Saskaņā ar likuma  „Par valsts pensijām” 19.panta ceturto daļu apgādnieka zaudējuma pensiju mirušā apgādnieka bērniem vecumā no 18 līdz 24 gadiem izmaksā tad, ja šīs personas mācās vai studē vispārējās, profesionālās izglītības iestādēs vai augstskolas pilna laika klātienē.

Likums neparedz apgādnieka zaudējuma pensijas izmaksas  pārtraukšanu, ja persona mācības pilna laika klātienē apvieno ar darbu.