Pabalstu maksā par periodu, kurā ir bezdarbnieka statuss

J
jautā:
20. oktobrī, 2023
Anastasija

Sveicināti! Jautājums par bezdarbnieka pabalsta izmaksas periodu. No 20.07.2023. līdz 11.10.2023. biju bezdarbniece. No 11.10.2023. kļuvu par pašnodarbināto. VSAA katru mēnesi maksāja pabalstu līdz 25. datumam. Pabalsts tika izmaksāts par laika periodu 20.07.2023.–31.07.2023. un 01.08.2023.–31.08.2023. Vai saņemšu pabalstu par laikposmu 01.09.2023.–11.10.2023., ja tas nebija izmaksāts un visu šo laika periodu es biju bezdarbniece?

A
atbild:
24. oktobrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalstu maksā par periodu, kādu noteikusi Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), pamatojoties uz pabalsta piešķiršanai saņemto informāciju, un termiņā, kāds ir paredzēts lēmumā par pabalsta piešķiršanu un izmaksu. Pabalstu izmaksā par iepriekšējā mēneša bezdarba periodu.

Pabalstu maksā, ja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ir piešķirts un saglabājas bezdarbnieka statuss, cilvēks nestrādā (nav darba ņēmējs vai pašnodarbinātais saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu”), kā arī pilda bezdarbnieka pienākumus.

Par pabalsta izmaksu varat uzzināt, sazinoties ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, rakstot uz e-pasta adresi: konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru: 64507020.