Informēšana par būvdarbu veikšanu

J
jautā:
18. oktobrī, 2023
Sanita

Labdien! Uz privātīpašumam piegulošās brauktuves notiek būvdarbi. Vai pastāv normatīvie akti, kuros ir atrunāts, kā tiek informēts nekustamā īpašuma īpašnieks par to, ka tiks liegta piekļuve privātīpašumam?

A
atbild:
09. novembrī, 2023

Atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 14. oktobra noteikumu Nr. 633 “Autoceļu un ielu būvnoteikumi” 8. punktam valsts autoceļa vai tā posma jaunai būvniecībai vai pārbūvei ir nepieciešama būvatļauja. Būvatļaujā valsts autoceļu būvvalde ietver būvniecības iesnieguma 1.1.1., 1.1.2., 1.2., 1.3., 1.4., 2.1., 2.2., 2.3., 2.4., 2.6., 2.7.1., 2.7.2. apakšpunktā, 4. un 7. punktā norādīto informāciju par būvniecības ieceri, kā arī būvatļaujas nosacījumus un to izpildes termiņus.

Katrā konkrētajā gadījumā, kad būvvalde izdod būvatļauju, tajā paredz arī iesaistīto zemesgabalu īpašnieku informēšanu vai projekta saskaņošanu (ņemot vērā būvdarbu veidu).

Ja būvnieks nav informējis piegulošo zemesgabalu īpašniekus par paredzamajiem būvdarbiem un piebraucamā ceļa īslaicīgu nepieejamību, jums ir tiesības iesniegt pretenziju attiecīgajā būvvaldē.