Ja dati kļūdas pēc nodoti trešajai personai

J
jautā:
11. oktobrī, 2023
Mārtiņš

Kā rīkoties situācijā, kad mana un kredītdevēju e-pasta sarakste no viņu puses kļūdas pēc tiek pārsūtīta kādai trešajai personai? Spriežot pēc e-pasta adreses, fiziskai personai.

A
atbild:
30. oktobrī, 2023

Ja minētā e-pasta saņēmējs nav autorizēta persona kredīta informācijas apstrādei no kredīta devēja puses un šāda informācija šai personai ir nosūtīta kļūdaini, tad jums par šādu faktu ir jāziņo kredīta devējam, pieprasot veikt nepieciešamās darbības neatgriezeniskai prettiesiski izpausto datu dzēšanai. Ja kredīta devējs atsakās veikt šādas darbības (vai tās neveic) un nepaziņo jums par veiktajām darbībām 30 dienu laikā, tad jums ir tiesības vērsties Datu valsts inspekcijā ar pamatotu sūdzību par jūsu personas datu prettiesisku izpaušanu. Ja ar šī darbībām jums tiek nodarīts arī kāds kaitējums, tad jums ir tiesības vērsties pret datu apstrādes pārzini (kredīta devēju) par šāda kaitējuma atlīdzināšanu.