Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai var atgūt pārmaksāto nodokli par auto ekspluatāciju

J
jautā:
22. septembrī, 2023
Baiba

Labdien! Veicot kārtējo tehnisko auto apskati šī gada 11. jūlijā, tika samaksāts transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis par gadu. Septembrī tehnisku iemeslu dēļ auto tika noņemts no uzskaites un tiks nodots utilizācijai. Vai varu atgūt pārmaksāto transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli pilnā apmērā, respektīvi, līdz 2024. gada 10. jūlijam?

A
atbild:
11. oktobrī, 2023

Nodokli vai tā daļu Valsts ieņēmumu dienests atmaksā tad, ja nodoklis samaksāts nepareizi vai pārmaksāts.

Lai saņemtu nodokļa atmaksu, tā maksātājam jāvēršas Valsts ieņēmumu dienestā ar iesniegumu (EDS vai pašrocīgi sastādītu un parakstītu), kurā norāda transportlīdzekļa datus, datumu, kad transportlīdzeklis ir noņemts no uzskaites (pievienojot attiecīgus pierādījumus), maksājuma uzdevumu par nodokļa samaksu un bankas konta numuru, uz kuru vēlaties saņemt pārmaksu par neizmantoto periodu.

Plašāku informāciju par nodokļa atmaksāšanas kārtību un iespējām var iegūt, zvanot uz Valsts ieņēmumu dienesta kontakttālruni 67120000.