Citas personas īpašuma izmantošana

J
jautā:
20. septembrī, 2023
Pēteris

Labdien! Manā zemes īpašumā ir ierakts privātais ūdensvads, kas nekur nav reģistrēts, neparādās kā apgrūtinājums. Vai man ir tiesības tam pieslēgties? Esmu samaksājis vada īpašniekam par pieslēgumu, kamēr atrados ārzemēs, taču patlaban man netiek dota rakstiska atļauja, lai es varētu pieslēgties, kā arī īpašnieks noliedz samaksas saņemšanu.

A
atbild:
11. oktobrī, 2023

Ja komunikāciju īpašnieks ir zināms un ar īpašnieku ir panākta vienošanās par ūdensvada izmantošanu (pieslēgšanos), tad fakts, ka ūdensvads nav reģistrēts kā apgrūtinājums zemesgrāmatā, nenozīmē, ka tas iepriekš nav tiesiski izveidots (piemēram, ar iepriekšējā zemes īpašnieka atļauju). Patvaļīga pieslēgšanās ūdensvadam var izraisīt tā bojājumu un citu patērētāju atstāšanu bez ūdens.

Ņemot vērā minēto, pieslēguma izveidošana būtu saskaņojama ar ūdensvada īpašnieku, jo var būt nepieciešamas noteiktas darbības, lai novērstu iespējamu vada bojājumu (piemēram, ūdens padeves atslēgšana, spiediena samazināšana, sistēmas iztukšošana u. tml.).