Kā aprēķina atvaļinājuma naudu, ja vairākus mēnešus bijusi darbnespēja

J
jautā:
19. septembrī, 2023
Ginta

Labdien! Četrus mēnešus esmu uz darbnespējas lapas B. Pirms došanās dekrētā vēlos izņemt ikgadējo atvaļinājumu. Kā man tiks aprēķināta atvaļinājuma nauda? Vai darbnespējas lapa ietekmē atvaļinājuma naudas apmēru?

A
atbild:
26. septembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudas aprēķinam piemēro Darba likuma 75. panta nosacījumus.

Likums paredz, ka visos gadījumos, kad darbiniekam saskaņā ar šo likumu izmaksājama vidējā izpeļņa, tā aprēķināma par pēdējiem sešiem kalendāra mēnešiem no darba algas, normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktajām piemaksām, kā arī prēmijām.

Jūsu gadījumā vidējo izpeļņu atvaļinājuma naudai aprēķinās no darba samaksas par pēdējiem sešiem mēnešiem, pirms iestājās darbnespēja. Gadījumā, ja pirms darbnespējas ir strādāts mazāk par sešiem mēnešiem, vidējo izpeļņu aprēķinās no darba samaksas par laiku, cik ir strādāts.

Darbnespējas lapu B apmaksā valsts, līdz ar to tā neietekmē atvaļinājuma naudas aprēķinu.