Lasīšanai: 1 minūte

Darbnespējas lapas apmaksa pēc darba devēja uzteikuma

J
jautā:
15. septembrī, 2023
Andra

Darba devēja likvidācijas gadījumā darba devējam ir tiesības uzteikt darba līgumu darbinieka pārejošas darbnespējas laikā. Kā ir ar darbnespējas lapu? Vai tā arī ir jānoslēdz, vai tomēr cilvēks var turpināt ārstēšanos līdz pat izveseļošanās brīdim, ko noteicis ārsts?

A
atbild:
26. septembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja tiek likvidēts darba devējs, darbiniekam var uzteikt darba līgumu, pamatojoties uz Darba likuma 101. panta pirmās daļas 10. punktu. Tādā gadījumā Darba likuma 103. panta pirmās daļas 3. punkts paredz, ka uzteikuma termiņš ir viens mēnesis.

Ja darbiniekam uzteikuma saņemšanas brīdī ir pārejoša darbnespēja, valsts darbnespējas lapu B apmaksā ne ilgāk par 30 kalendāra dienām, kas seko darba attiecību pārtraukšanas datumam. To nosaka likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu” 13. panta ceturtā daļa.