Lasīšanai: 1 minūte

Kopēja uzņēmuma sadale

J
jautā:
15. septembrī, 2023
Andris

Kā rīkoties, ja SIA valdes loceklis un īpašnieks, kuram pieder 60,7% un 17 daļas nevēlas dalīt uzņēmumu, kurā man pieder 39,3% un 11 daļas? Ko iesakāt darīt? Jau vairākus gadus viņš negrib panākt kompromisu.

A
atbild:
27. septembrī, 2023

Komerctiesības ir civiltiesību daļa, proti, visi strīdi starp pusēm tiek risināti vai nu savstarpēji vienojoties, vai tiesā (civiltiesiskā kārtībā).

Atbilstoši Civilprocesa likumā noteiktajam strīda risināšanai tiesā būs nepieciešams papildu laiks un izdevumi.

Par to, kā iesniegt prasības pieteikumu tiesā, varat lasīt LV portālā publicētajā detalizētajā skaidrojumā šeit.