Nezinu, kā rīkoties šādā situācijā: feisbukā paziņa reklamē sevi un konsultē cilvēkus ar autismu, lai gan viņai nav atbilstošas izglītības. Tāpat viņa konsultē par psilocibīna lietošanu (halucinogēnu sēņu ekstrakti), kaut arī viņai nav medicīniskās izglītības. Vai ir kaut kādas institūcijas, kuras varēti liegt ar to nodarboties? Cik es sapratu, paziņa sniedz klātienes konsultācijas.
Lai Latvijā laistu tirgū uztura bagātinātājus, tie ir jāreģistrē Pārtikas un veterinārā dienesta Uztura bagātinātāju reģistrā. Jūs varat pārbaudīt dienestā, vai attiecīgi piedāvātie līdzekļi, kurus tirgo jūsu paziņa, ir reģistrēti.
Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru saraksti ir noteikti likuma “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” 2. pielikumā. Psilocibīns ir psihotropu sēņu sastāvdaļa.
Par prekursoru neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu nelielā apmērā piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no desmit līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – no simt līdz piecsimt sešdesmit naudas soda vienībām. Administratīvā pārkāpuma procesu par šā pantā minētajiem pārkāpumiem veic Valsts policija (atbilstoši Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 5., 7., 46., 53. pantā noteiktajam).
Tātad jums ir tiesības ziņot par savām aizdomām Valsts policijai tuvākajā iecirknī.
Tāpat jums ir tiesības vērsties ar iesniegumu PTAC (Patērētāju tiesību aizsardzības centrā) ar lūgumu pārbaudīt attiecīgās personas piedāvātos pakalpojums un preces.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!