Lasīšanai: 1 minūte

Vai bērnam var būt dubultuzvārds, kas sastāv no tēva un mātes uzvārda

J
jautā:
05. septembrī, 2023
Katrīna

Labdien! Manam bērnam ir tēva uzvārds, man ir savs uzvārds (ar bērna tēvu neesam precējušies). Bērns vēlas, lai viņa uzvārdam tiktu pievienots arī mans (tas ir, mātes) uzvārds. Vai var pievienot otra vecāka uzvārdu?

A
atbild:
07. septembrī, 2023

Atbildi par iespēju piešķirt bērnam dubultuzvārdu varat atrast LV portālā publicētajā e-konsultācijā “Ja vecākiem ir dažādi uzvārdi, bērnam dod tēva vai mātes uzvārdu”.

Savukārt par bērna uzvārda maiņu varat izlasīt LV portālā publicētajā e-konsultācijā “Vai bērnam var būt cits uzvārds nekā vecākiem”.