Lasīšanai: 1 minūte

Darbnespējas lapas B apmaksa pēc darba attiecību izbeigšanas

J
jautā:
22. augustā, 2023
Monta

Labdien!
Vai, aizejot no darba uz abpusējas vienošanās pamata, darbnespējas laikā tiek turpināta B lapas apmaksa?

A
atbild:
29. augustā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu” 13. panta ceturtā daļa nosaka: ja darbnespēja turpinās pēc darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusa zaudēšanas, slimības pabalstu par nepārtrauktu darbnespēju turpina izmaksāt 30 kalendārās dienas no dienas, kad persona zaudējusi darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusu.