E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30264
Lasīšanai: 2 minūtes

Lai būtu tiesības uz pabalstu, jābūt bezdarbnieka statusam

J
jautā:
21. augustā, 2023
Arita

Labdien! 12.07.2023. tika nokārtots bezdarbnieka statuss, pabalstu sākšu saņemt par periodu no 11.09.2023. Vai zaudēšu bezdarbnieka statusu, ja periodā, kur netiek saņemts pabalsts, mani ienākumi pārsniegs minimālo algu? Paldies!

A
atbild:
24. augustā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai noteiktu tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu, ir jābūt bezdarbnieka statusam. Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piešķir bezdarbnieka statusu personai, kura nestrādā, negūst ienākumus.

Ja darba tiesiskās attiecības pārtrauktas pēc darba devēja iniciatīvas vai saskaņā ar abpusēju vienošanos, pabalstu piešķir no dienas, kad Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) saņēmusi iesniegumu bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai. Pabalsta izmaksa tiek uzsākta nākamajā mēnesī.

Ja darba attiecības pārtrauktas uz paša uzteikuma pamata vai saistībā ar pārkāpumu, pabalstu piešķir ne agrāk kā divus mēnešus pēc bezdarbnieka statusa piešķiršanas, un pirmais pabalsts tiek saņemts tikai trešajā mēnesī.

Tas nozīmē, ka tiesības uz bezdarbnieka pabalstu jums noteiktas, pamatojoties uz bezdarbnieka statusu, taču pabalsta izmaksa atlikta par diviem mēnešiem, ja pati esat uzteikusi darbu. Ja sāksiet strādāt, bezdarbnieka statuss tiks zaudēts.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 158 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas