Kā pagarināt termiņuzturēšanās atļauju, stājoties laulībā

J
jautā:
14. augustā, 2023
Mahmut

Divas personas, kuras vēlas apprecēties Latvijā. Vīrietim ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā, bet sievietei termiņuzturēšanās atļauja, pamatojoties uz mācībām. Vai pēc oficiālas apprecēšanās Latvijā sievietei ir obligāti jāizbrauc no Šengenas zonas, lai varētu uzturēties Latvijā ar laulības atļauju?

A
atbild:
13. septembrī, 2023

Imigrācijas likuma 26. pantā ir noteikts, ka “ārzemnieks, kurš ir pastāvīgās uzturēšanās atļauju saņēmušā ārzemnieka laulātais, ir tiesīgs pieprasīt:

  • pirmo reizi iesniedzot dokumentus, – termiņuzturēšanās atļauju uz vienu gadu;
  • otro reizi iesniedzot dokumentus, – termiņuzturēšanās atļauju uz četriem gadiem;
  • trešo reizi iesniedzot dokumentus, – pastāvīgās uzturēšanās atļauju”.

Jums Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē ir jāiesniedz atbilstoši dokumenti kopā ar laulības reģistrācijas apliecību. Līdz ar laulības reģistrēšanu juridiski jums ir jauns pamats uzturēties Latvijas Republikā.