Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Kā pēc šķiršanās nomainīt uzvārdu nekustamā īpašuma dokumentos

J
jautā:
11. augustā, 2023
Sarma

Labdien! Tika šķirta laulība. Pēc tiesas sprieduma man tika piešķirts meitas uzvārds. Esmu deklarēta īpašumā vairākus gadus. Finansiālu apstākļu dēļ vēlos pārdot dzīvokli, jo apgrūtina dzīvokļa uzturēšana. Kur vērsties, lai pārrakstītu īpašumu uz tagadējo uzvārdu?

A
atbild:
13. septembrī, 2023

Dzīves situācijā, kad mainās personas dati (visbiežāk tas notiek pēc laulības slēgšanas vai laulību šķirot), personai, saņemot jaunu personu apliecinošu dokumentu (ID karti, pasi), ir jāinformē par to attiecīgas iestādes, kurās personas dati tiek izmantoti.

Sākot ar 2016. gada 12. augustu, Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas personu rādītājs tiek automātiski sinhronizēts ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistru, kas nozīmē, ka, mainoties personas datiem, visi ieraksti tiek atjaunoti automātiski.