Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Procentu pieaugums apstājas, sasniedzot kapitāla lielumu

J
jautā:
20. jūlijā, 2023
RENARS

Labdien! Vai, atsākot maksāt parādu, kurš sasniedzis likumisko procentu maksimālo robežu (100% no parāda pamatsummas), tiek piemēroti procenti?

A
atbild:
20. septembrī, 2023

Civillikuma 1763. pants noteic, ka procentu pieaugums apstājas:

1) kad vēl nesamaksāto procentu daudzums sasniedzis kapitāla lielumu;

2) kad par parādnieka mantu atklāj konkursu.

Parāda atmaksas atsākšana nedod kreditoram tiesību pārkāpt minēto likuma normu.