Lasīšanai: 1 minūte

Eiropas Savienībā iespējams bezdarbnieka pabalsta eksports

J
jautā:
13. jūlijā, 2023
Katrīna

Sveiki! Ja esmu strādājusi Eiropas Savienības dalībvalstī un vēlos atgriezties Latvijā, vai varu no Latvijas saņemt bezdarbnieka pabalstu?

A
atbild:
21. jūlijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja personai rodas tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu citā dalībvalstī vai persona to jau saņem, tad tai ir tiesības darba meklējumos doties uz jebkuru citu dalībvalsti, tai skaitā Latviju, saglabājot tiesības saņemt kompetentās dalībvalsts bezdarbnieka pabalstu (bezdarbnieka pabalsta eksports).

Bezdarbnieka pabalsts jāpieprasa tajā Eiropas Savienības dalībvalstī, kurā cilvēks pēdējo reizi bija nodarbināts. Par pabalsta kārtošanas noteikumiem informācija atrodama Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) tīmekļvietnē, sadaļā “Bezdarbnieka pabalsts ES”. Tur ir pieejama detalizēta informācija: kas jādara, zaudējot darbu citā ES dalībvalstī; kad ir tiesības saņemt Latvijas bezdarbnieka pabalstu, ja pēdējā nodarbinātība ir bijusi citā ES dalībvalstī; kas jānokārto, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu.