Invalīda tiesības uz darbu Lielbritānijā

J
jautā:
10. jūlijā, 2023
Vilis

Vai 2. grupas invalīds var strādāt Lielbritānijā?

A
atbild:
12. jūlijā, 2023

1998. gada Cilvēktiesību akts nosaka pamattiesības un brīvības, kas Apvienotajā Karalistē pienākas ikvienam. Aktā ir ietverts arī diskriminācijas aizliegums. Nelikumīga personu diskriminācija ir neatņemama Apvienotās Karalistes darba tiesību sastāvdaļa – personu nedrīkst diskriminēt pēc vecuma, invaliditātes, dzimuma maiņas, laulības un civilās partnerības, rases, reliģijas vai pārliecības, dzimuma, grūtniecības un maternitātes, kā arī seksuālās orientācijas. Turklāt Apvienotās Karalistes 2010. gada Vienlīdzības likums neatļauj diskrimināciju darbavietā. Invalīdam Lielbritānijā ir tiesības uz darbu.

Jāatzīmē, ka ir darbi, kuru veikšanai pretendenta veselībai var tikt izvirzītās noteiktās prasības, un darba devējs var nenodarbināt pretendentu tāpēc, ka pretendenta veselības stāvoklis nav piemērots paredzētā darba veikšanai. Katrā ziņā personai ar invaliditāti, kas vēlas strādāt Lielbritānija, ir jāpaziņo potenciālajam darba devējam par savu veselības stāvokli.