Informācija par ēkām un būvēm

J
jautā:
21. jūnijā, 2023
Svetlana

Labdien! Ja ēkas ir SIA “ĢeoDati”, nav kadastrs.lv un atšķiras pēc izmēra, vai vispār nav zemesgrāmata.lv, ko tas nozīmē?

A
atbild:
27. jūlijā, 2023

Saskaņā ar pieejamo informāciju SIA “ĢeoDati” mājaslapā SIA “ĢeoDati” ir dibināta 2010. gada aprīlī ar mērķi sniegt pašvaldībām augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas datubāzes (ADTIDB) izveidošanas un uzturēšanas pakalpojumus, kā arī nodrošināt un izstrādāt uz interneta tehnoloģijām bāzētus pakalpojumus ĢIS jomā.

Jautājumā minētajā aprakstā pirmšķietami secināms, ka tika veikta augstas detalizācijas topogrāfiskā uzmērīšana. Minētās darbības varētu būt saistītas ar būvniecības procesu, t. i., ir saņemta būvatļauja un veikti būvniecības darbi, taču ēka nav nodota ekspluatācijā (nav veiktas kadastrālās uzmērīšanas darbības (inventarizācijas lieta) un īpašums vēl nav reģistrēts zemesgrāmatā). Lai precīzāk noskaidrotu lietas faktiskos un tiesiskos apstākļus, jums ir jāvēršas būvvaldē ar informācijas pieprasījumu attiecībā uz konkrēto interesējošo objektu.