Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Identitātes slēpšana mantkārīgā nolūkā

J
jautā:
01. jūnijā, 2023
Guna

Labdien! Kāds sods draud cilvēkam par kredīta ņemšanu uz citas personas vārda?

A
atbild:
07. jūnijā, 2023

Saskaņā ar Krimināllikuma 281. panta otro daļu:

Par savas personas identitātes slēpšanu, ja tā izdarīta nolūkā izvairīties no kriminālatbildības vai administratīvās atbildības vai izdarīt noziedzīgu nodarījumu vai nolūkā palīdzēt citai personai izvairīties no kriminālatbildības vai administratīvās atbildības, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Līdz ar to atbildība par minētajām darbībām ir skatāma kopsakarā ar Krimināllikuma 177. panta “Krāpšana” tvērumu.