Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ar nodokli neapliek pārskaitījumus laulātajiem

J
jautā:
16. maijā, 2023
Vizma

Dzīvoju kopā ar dzīvesbiedru, bet neesam laulāti. Pašlaik esmu nestrādājoša un draugs katru mēnesi pārskaita naudu mājsaimniecības izdevumiem manā kontā. Ja kopējā summa pārsniedz 1425 eiro, vai no šīs summas būs jāmaksā IIN?

A
atbild:
31. maijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. pantā ir noteikts, ka ar nodokli netiek apliktas dāvanas no fiziskajām personām, ja dāvinātāju ar nodokļa maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē. Saņemot naudu no cilvēka, kurš nav laulātais vai tuvs radinieks, ar nodokli netiek aplikta summa līdz 1425 eiro no viena dāvinātāja – fiziskās personas – kalendārajā gadā. No summas virs 1425 eiro jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis.