Lasīšanai: 1 minūte

Kad grūtniece var izmantot atvaļinājumu

J
jautā:
16. maijā, 2023
Aleksandra

Labdien! Pirmsdzemdību slimības lapa sākas ar 24.04.2023. Pirms aizgāju no darba, neizmantoju ikgadējo atvaļinājumu. Vai es varu saņemt naudu par šogad neizmantoto atvaļinājumu? Darba devējs ir samaksājis algu tikai par nostrādāto aprīli, taču bez atvaļinājuma. Varbūt šī nauda par atvaļinājumu, kuru nepaņēmu, man tomēr ir paredzēta?

A
atbild:
22. maijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja devāties grūtniecības atvaļinājumā, bet ikgadējais atvaļinājums palika neizmantots, tad tas paliks uzkrājumā, līdz izlemsiet to izmantot. Darba likums 150. panta ceturtā daļa paredz grūtniecei tiesības ikgadējo atvaļinājumu prasīt gan pirms grūtniecības atvaļinājuma, gan pēc dzemdību atvaļinājuma (pirms bērna kopšanas atvaļinājuma), kā arī pēc bērna kopšanas atvaļinājuma (pirms atgriešanās darbā).

Izmaksāt atvaļinājuma naudu, ja atvaļinājumu darbinieks fiziski neizmanto, darba devējs ir tiesīgs vienīgi gadījumā, ja darba attiecības tiek izbeigtas.