Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pirmsskola

Pedagoga atvaļinājums – astoņas kalendāra nedēļas

J
jautā:
16. maijā, 2023
Kristīne

Labdien! Esmu pirmsskolas pedagogs privātajā izglītības iestādē, strādāju nepilnu slodzi. Vasarā plānoju doties atvaļinājumā. Vai man pienākas pilnas apmaksātas 8 nedēļas vai cits periods, kas proporcionāls slodzei? Paldies!

A
atbild:
22. maijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Neatkarīgi no nolīgtā darba laika (pilns vai nepilns) pedagogam, tostarp privātā izglītības iestādē nodarbinātam pedagogam, saskaņā ar Izglītības likuma 52. pantu pienākas astoņas kalendāra nedēļas ilgs darba devēja apmaksāts atvaļinājums.

Proporcionalitāte šajā gadījumā būs attiecināma nevis uz atvaļinājuma ilgumu, bet gan uz atvaļinājuma naudas aprēķinu. Proti, darba devēja pienākums ir atvaļinājuma laikā apmaksāt darba dienas (stundas), kad saskaņā ar nolīgto darba laiku darbiniekam būtu jāstrādā.