TĒMA: Skola

Atvaļinājums pedagogam pēc bērna kopšanas atvaļinājuma (BKA)

J
jautā:
16. maijā, 2023
Daina

Nemāku izskaitīt, vai man pienākas ikgadējais atvaļinājums (2 mēneši kā skolotājai) pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma ( 1,5 gads), ja BKA beidzās 1.augustā? Pirmsdzemdību atvaļinājuma vasarā man bija ikgadējais atvaļinājums, un tad līdz pirmsdzemdību atvaļinājumam es vēl 4 mēnešus strādāju.

A
atbild:
19. maijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Informāciju par neizmantotā atvaļinājuma periodu visprecīzāk jums sniegs darba devējs, kuram ir visa nepieciešamā uzskaite par nostrādāto laiku, kā arī izmantoto atvaļinājumu.

Saskaņā ar pirmšķietami sniegto situācijas aprakstu viss ikgadējais pedagogs atvaļinājums astoņu kalendāra nedēļu apmērā pēc izmantotā BKA jums nepienākas. Ja pēc ikgadējā atvaļinājuma līdz grūtniecības atvaļinājumam četrus mēnešus strādājāt un iepriekš visi atvaļinājumi ir pilnībā izmantoti, un nav uzkrājuma, ikgadējais atvaļinājums jums pienākas proporcionāli šim nostrādātajam laikam ( 3,34 x 4 mēneši = 13,36 atvaļinājuma dienas).