TĒMA: Finanses

Kā rīkoties, ja maksājums Valsts kasei veikts kļūdaini

J
jautā:
12. maijā, 2023
Andrejs

Maksājums Valsts kasei tika veikts kļūdaini. Kā es varu to atcelt un atmaksāt naudu?

A
atbild:
19. maijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja maksājums Valsts kasei (VK) ir veikts kļūdaini, piemēram, nav pareizi norādīti rekvizīti, jums jāraksta iesniegums VK ar lūgumu kļūdaini veikto maksājumu  novirzīt uz pareizajiem rekvizītiem, norādot tos  iesniegumā. Iesniegumam jābūt parakstītam ar e-parakstu. Valsts kase jūsu iesniegumu pārsūtīs Valsts ieņēmumu dienestam, kas veiks turpmākās darbības un jūs par to informēs.

Turklāt iesniegumam jāpievieno maksājuma uzdevums, kas apliecina jūsu veikto maksājumu.

Iesniegums un pielikums (maksājuma uzdevums) jānosūta uz e-pasta adresi kase@kase.gov.lv

Iesnieguma saturs par kļūdainā maksājuma novirzīšanu varētu būt, piemēram, šāds:

Valsts kasei

Vārds Uzvārds

P.k. XXXXXX-XXXXX

IESNIEGUMS

Par maksājumu konta  informācijas precizēšanu

Veicot Valsts kasei maksājumu  17.05.2023., “SEB bankas” darījuma Nr. PPXXXXXXXXX, maksājuma mērķis XXXXXXXXX, YYYYY, esmu kļūdaini norādījis  Valsts kases saņēmēja kontu.

Lūdzu novirzīt šo manis veikto maksājumu - XX,00 eiro - uz rekvizītiem:

Saņēmējs: VALSTS KASE

Reģistrācijas Nr.: 90000050138

Konta Nr.: XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Saņēmēja banka: VALSTS KASE

Bankas kods: TRELLV22

Maksājuma summa: XX,00 eiro

Maksājuma mērķis: XXXXXXXXX, YYYYY

Pielikumā: Izpildītais maksājuma uzdevums Nr. XXX