Lasīšanai: 1 minūte

Atbildība par nolaidību

J
jautā:
11. maijā, 2023
Marko

Kāds sods ir paredzēts par Krimināllikuma 197.pantu?

A
atbild:
18. maijā, 2023

Krimināllikuma 197.pantā ir paredzēta kriminālatbildība par nolaidību - darba pienākumu nolaidīgu pildīšanu, ko izdarījis uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) vai organizācijas atbildīgs darbinieks, vai uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības), vai organizācijas pilnvarota tāda pati persona, ja ar to radīts būtisks kaitējums.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu pienākas sods ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, sabiedrisko darbu vai naudas sodu