Kādu komercdarbības formu izvēlēties

J
jautā:
08. maijā, 2023
Dina

Labdien! Vēlos uzsākt komercdarbību. Darbības veids: adījumi un tamborējumi. Pieejamie finanšu līdzekļi ir 5000 eiro. Vēlos nodarbināt 4 cilvēkus. Kāds būtu labākais uzņēmējdarbības veids? Un vai mikrouzņēmumu nodoklis būs laba izvēle?

A
atbild:
31. maijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai veiktu uzņēmējdarbību, iespējams gan izveidot kapitālsabiedrību vai individuālo komersantu (reģistrējot Uzņēmumu reģistrā), gan kā fiziskai personai reģistrēt saimniecisko darbību Valsts ieņēmumu dienestā. Arī saimnieciskās darbības veicējs/pašnodarbinātais var algot darbiniekus. Izvēloties uzņēmējdarbības formu, jāņem vērā plānotais apgrozījums, atšķirīgie nodokļu režīmi.

Informācija par uzņēmējdarbības formu un nodokļu režīmiem (tostarp par mikrouzņēmumu nodokli) soli pa solim ir izklāstīta Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļa vietnē: norādē Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem. Iegūstot informāciju, katram topošajam biznesmenim pašam jāpieņem lēmums, ko dibināt. No tā atkarīga arī nodokļu režīma izvēle.