E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 29337
Lasīšanai: 3 minūtes

Vai kaimiņš gar savu žogu drīkst izvietot plastmasas stabus

J
jautā:
08. maijā, 2023
Marina

Labdien! Vai kaimiņš drīkst novietot plastmasas stabus gar savu žogu un ielas ceļu? Viņš grib, lai gar žogu aug zāle. Pirms tam lika akmeņus, tos policija lika novākt, tagad nopirka un ieraka baltus plastmasas stabiņus. Vai viņš tā drīkst darīt?

A
atbild:
30. maijā, 2023

Vispirms vēršam uzmanību uz apstākļiem, ka ceļš un ar to saistītā teritorija ir būve, kurai paredzēta noteikta lietošanas kārtība (tiesības braukt pa ceļu, novietot transportlīdzekļus ceļa malā (ja vien tas nav aizliegts) u. tml.), kas, bez šaubām, zemes īpašniekam rada papildu apgrūtinājumus un neērtības.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 1. panta trešo punktu ceļš ir ir jebkura satiksmei izbūvēta teritorija (autoceļš, iela, prospekts, šķērsiela un tamlīdzīgas teritorijas visā platumā, ieskaitot brauktuvi, ietves, nomales, sadalošās joslas un saliņas). Ceļa kompleksā ietilpst ceļš, mākslīgās būves (tilti, satiksmes pārvadi, tuneļi, caurtekas, ūdens novadīšanas ietaises, atbalsta sienas un citas būves), ceļu inženierbūves (pasažieru sabiedrisko transportlīdzekļu pieturvietas un paviljoni, bremzēšanas un paātrinājuma joslas, transportlīdzekļu stāvvietas, atpūtas laukumi, velosipēdu ceļi un ietves, ceļu sakaru un apgaismojuma līnijas, elektrotransporta kontakttīkli un citas inženierbūves), satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi (ceļa zīmes, luksofori, signālstabiņi, aizsargbarjeras, gājēju barjeras, vertikālie un horizontālie ceļa apzīmējumi un citi tehniskie līdzekļi). 

Tādējādi, ja plastmasas mietiņi neskar ceļu un ir izvietoti ārpus tā, tad zemes īpašnieks šādus stabiņus izvietot drīkst. Savukārt, ja stabiņi atrodas ceļa teritorijā (piemēram, ceļa nomalē), tad šādas darbības ir jāsaskaņo ar attiecīgā ceļa pārvaldnieku (īpašnieku).

Ministru kabineta 2015. gada 2. jūnija noteikumi Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 5. punkts paredz, ka ir aizliegts bojāt, patvaļīgi noņemt vai uzstādīt ceļa zīmes, luksoforus vai citus ceļu satiksmes organizācijas vai kontroles tehniskos līdzekļus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 13 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU